Triušiai

Triušių kastravimas

Visi triušiai, kurie neplanuojami naudoti veisimui, turėtų būti kastruojami. Geriausia tai padaryti kuo anksčiau, tinkamas amžius abiejų lyčių triušiams yra nuo keturių mėnesių, bet niekada nėra ir per vėlu.

Kastravimo priežastys gana paprastos ir logiškos. Kalbant apie pateles:

Apie 65% keturių metų triušių patelių ir apie 80% 6 metų triušių patelių jau serga gimdos vėžiu. Kai kuriais atvejais vėžys siunčia tam tikrus signalus, pavyzdiui, kraujavimas iš makšties, tačiau, daugeliu atvejų jų gali ir nebūti. Pastebėjus kraujavimą, operaciją būtina atlikti kuo greičiau. Vėžys dažnai linkęs metastazuoti į plaučius, kitus vidaus organus, kaulus, todėl rekomenduiojama neveisiamus gyvūnus atvežti į kliniką vos sulaukus 4-6 mėnesių amžiaus.

Nekastruoti patinai turi polinkį žymėti teritoriją. Paprastai jie tai daro pašokdami ir apšlapindami sieną. Kartais šlapimo žymė būna vaivorykštės formos. Toks elgesys dažniausiai namuose nepriimtinas ir baigiasi po kastracijos. Svarbiausia, kad nebūtų išsivystęs įprotis žymėtis. Nekastruoti patinai gali pasižymėti agresija, kartais šeimininkai to tiesiog nesureikšmina, tačiau pastebi, kad po operacijos triušis tapo mielesnis.

Iškastruotų triušių charakteris tampa švelnesnis, jie labiau mėgsta būti ant rankų, mažiau trepsi ir pyksta ant šeimininkų, o turint kelis triušius, išvengiame nepageidaujamų jauniklių bei peštynių tarp tos pačios lyties triušių. Taip pat, iškastravus, gali būti nuslopintas nepageidaujamas tuštinimasis ne vietoje.

Priežastys triušių nekastruoti – veisimas. Tačiau, jei nesate patyrę veisėjai, labai rekomenduojame neveisti triušių todėl, kad norisi triušiukų. Tai labai atsakingas darbas. Pastaruoju metu daugėja triušių su apsigimimais ir tai – neatsakingo veisimo pasekmė. Pavyzdžiui, nieko blogo nepagalvotume poruodami ilgo snukučio patiną, su nulėpause trumpo snukučio patele, bet jau gausime jauniklius, su įgimtomis sąkandžio patologijomis, kuriems teks dažnai lankytis veterinarijos gydytojo kabinete ir vargu ar pavyks sulaukti senatvės.